Skip to main content

JAK PRZESTAĆ ODBIERAĆ ŻYCIE ZBYT POWAŻNIE?

Często jak myślimy sobie o dorosłym życiu to wydaje nam się ono bardzo poważne i trudne. Wypełnione jest po brzegi stresem i terminami. Płacenie rachunków, bycie w pracy na czas, różnego rodzaju deadline’y, a do tego codzienne korki, kłopoty w relacjach z przyjaciółmi czy rodziną, problemy zdrowotne… Lista jest długa.

A gdyby mogło być inaczej?

Jednak obowiązki powinny stanowić tylko część naszego życia. Kiedy cały czas traktujemy je zbyt poważnie i gubimy się w ciągłym stresie i napięciu, możemy łatwo stracić kontakt z tym, co czyni je tak wspaniałym… Z luzem i dobrą zabawą! Ostatnio dużo się mówi o naszym wewnętrznym dziecku. Każdy z nas je ma i powinniśmy się nauczyć je pielęgnować. Do szczęścia potrzebujemy spotkań z ludźmi, wesołych rozmów, żartów, tańców, wyjazdów, przygód, czyli beztroskiej zabawy. Okazuje się, że musimy pamiętać nie tylko o tym żeby chodzić do pracy, ale też o tym żeby umówić się ze znajomymi na piknik czy do kina. Jest to równie ważne, o ile nie ważniejsze.

A jak jest u Ciebie?

Kiedy ostatnio poświęciłeś/aś trochę czasu na totalny relaks lub hobby, bez wyrzutów sumienia? Z wolną głową, nie myśląc o rzeczach do załatwienia? Większość z nas zupełnie o tym zapomina lub nie daje sobie na to przyzwolenia. Przyjemności często spadają na ostatnie miejsce na naszej liście, o ile w ogóle o nich pamiętamy. Gdy przesadnie pogrążamy się w powadze życia i zapominamy o czasie wolnym i o byciu na luzie, cierpi na tym nasze zdrowie psychiczne.

Jak zacząć wprowadzać luz do naszego życia?

Chciałabym, aby coraz więcej osób mogło szczerze powiedzieć, że lubi swoje życie. Ciągle spotykam ludzi, którzy nawet nie są blisko takiego stanu. Często im się wydaje, że to niemożliwe żeby czerpać przyjemność z codziennych obowiązków czy działań. Podczas sesji rozkładamy na czynniki pierwsze tego rodzaju przekonania i dokopujemy się do ich źródła, a potem zaczynamy pracę nad zmianami. I zaczyna dziać się magia.

Oddychaj!

Jeśli czujesz przytłoczenie codziennym pędem i zaharowywaniem się, przestanie traktować życia zbyt poważnie może być rozwiązaniem, którego szukasz i potrzebujesz. Zacznij od zaraz! Przy pierwszej stresującej sytuacji, poświęć chwilę, aby wziąć kilka głębszych, świadomych wdechów i wydechów. Przekonasz się, że nawet tak krótka relaksacja natychmiast zmniejszy presję i wrócisz do obowiązków z lepszym nastawieniem. Naprawdę możesz zaczarować swoją rzeczywistość, aby była lżejsza i bardziej radosna. Nie mamy wpływu na to co nam się przytrafia, ale mamy wpływ jak zareagujemy. Regularny, spokojny oddech bardzo pomaga. Zaufaj mi 🙂 Będziesz zaskoczony/a.

Wprowadź nowe nawyki

Jeśli chcesz, aby Twoje życie nie składało się tylko z listy rzeczy do zrobienia i trudnych spraw pamiętaj o wygospodarowaniu przestrzeni na lekkość i równowagę. Twoją nową, przyjemną rutyną może stać się poranny spacer po okolicy z zaprzyjaźnionym sąsiadem, gra w tenisa z nowopoznanym trenerem czy bieganie boso po lesie. Pozwól sobie na luz i czas dla siebie i Twojego wewnętrznego dziecka.

Zobaczysz ile przestrzeni i uśmiechu się nagle pojawi. A jeśli czujesz, że chciałbyś/chciałabyś coś zmienić w życiu i być bardziej zrelaksowanym, ale nie wiesz jak zacząć, umów się do mnie na darmową konsultację i przekonaj się jak mogę Ci pomóc zbudować szczęśliwsze i zdrowsze życie.